مؤسسات تعلیمی خصوصی توحید

خانه‌ی رباتیک افغانستان

مقدمه:

خانه رباتیک افغانستان مرکز آموزش برنامه های بین المللی STEAM (Science, Technology, Engineering, Art & Math) با استفاده از تجهیزات آموزشی KAI Robot, Robotis & Lego Education است. این موسسه که از سال 2011 با بهره گیری از تجربه های آموزش رباتیک در مؤسسات توحید فعالیت های خود را آغاز نموده است، با شاخص ها و معیار های جهانی، آموزش مهارت های STEAM در قالب پروژه های مکانیکی، الکترونیکی و برنامه نویسی که به ساخت ربات می انجامد را در موسسات تعلیمی اجرا می نماید.

اهداف آموزشی:

ما با هدف توسعه به سوی دانش و فن آوری حرکت کرده ایم و قصد داریم با گسترش فعالیت های علمی و آموزشی خود به توانمند سازی نسل جدید کمک نموده و خود باوری و ابتکار عمل را در آینده سازان این مرز و بوم بوجود آوریم.

برنامه های آموزشی و فعالیت های خانه رباتیک افغانستان:

  • الف: طراحی و اجرای برنامه های آموزش رباتیک در مؤسسات تعلیمی شهرهای هرات، کابل و مزارشریف
  • ب: آموزش و اعزام معلم رباتیک به موسسات تعلیمی
  • ج: معرفی شاگردان مؤسسات توحید به تیم رباتیک دختران افغانستان و شرکت آنان در رقابت هاب جهانی
  • د: تشکیل تیم های رباتیک برای شرکت در مسابقات ایران، چین و مسابقات جهانی WRO
  • هـ: برگزاری نمایشگاهها و مسابقات رباتیک در شهرهای هرات و کابل

برنامه های آموزشی خانه رباتیک افغانستان برای مقاطع مختلف آموزشی:

دوره آمادگی و صنف های اول تا سوم ابتدایی:
برنامه های آموزشی تدوین شده از سوی ROBOTIS، شرکت ربات های آموزشی کوریایی، شامل مهارت های OLLO Figure, OLLO Action, OLLO Explorer می باشد که مقاطع آموزشی آمادگی و دوره اول بتدایی را در بر می گیرد. تجهیزاتی مانند IDEAS و OLLO DREAM نیز به تازگی از سوی ROBOTIS معرفی شده که خانه رباتیک افغانستان این تجهیزات آموزشی را نیز تحت پوشش قرار داده است.

دوره دوم ابتدایی (صنف های چهارم تا ششم):
برنامه های آموزشی تدوین شده از سوی KAI ROBOT، شرکت ربات های آموزشی کوریایی، شامل مهارت های مکانیک و الکترونیک مبتدی تا پیش رفته است که از صنف سوم الی ششم در مکاتب قابل اجرا است.

دوره متوسطه (صنف های هفتم تا نهم):
برنامه های آموزشی تدوین شده از سوی KAI ROBOT، شرکت ربات های آموزشی کوریایی، شامل مهارت های الکترومکانیک و برنامه نویسی ربات های مبتدی تا پیشرفته است که دانش آموزان را قادر می سازد بصورت خلاقانه هر آنچه که طراحی کرده اند را به مرحله اجرایی شدن برسانند و در واقع مهارت های آموزشی رباتیک با دست یافتن به دانش برنامه نویسی به مرحله اوج خود می رسد. این مهارت ها از صنف هفتم الی صنف نهم قابل اجرا است.

دوره دانشجویی:
برناهم های آموزشی تدوین شده از سوی ROBOTIS در زمینه برنامه نویسی ربات های انسان نما که یکی از بالا ترین سطوح آموزش رباتیک است برای علاقه مندان آموزش پیشرفته مهارت های رباتیک تهیه و تدوین شده است. این مهارت ها بیشتر به دانشجویان رشته های کامپیوتر ساینس و مکاترونیک پیشنهاد می شود.

دوره های تکمیلی آموزش تفکر محاسباتی و برنامه نویسی:
خانه رباتیک افغانستان با دسترسی به تکنولوژی ربات همستر برای اولین با در افغانستان مبحث آموزش تفکر محاسباتی و برنامه نویسی رباتیک را برای کودکان در دست اجرا قرار داده است. یاد گیری این مهارت به دانش آموزان کمک می کند تا در اتخاذ تصمیم و تعیین اولویت در هنگام وجود گزینه های متعدد در تصمیم گیری با تفکر تصمیم درست تری بگیرند . محاسبات و حل مسئله یکی از اساسی ترین اهداف آموزشی ربات همستر است. این مهارت می تواند برای دانش آموزان صنف های سوم تا صنف های ششم مفید باشد.

پل های ارتباطی با خانه رباتیک افغانستان:

شماره تماس: 0093794080324
درگاه اینترنتی تلگرام و سایر پیام رسان ها: 0093794080324
آدرس فیس بوک: AFG Robotic House
آدرس ایمیل: afghanrobotichouse@gmail.com