مؤسسات تعلیمی خصوصی توحید

معرفی | برنامه‌ها | فعالیت‌ها

به سوی تربیت دانش آموزانی متفکر، انسان دوست و مهربان

مؤسسات تعلیمی خصوصی توحید، پیام توحید و آفرینش بعد از گذشت بیست و هشت سال فعالیت درخشان به منظور تربیت دانش آموزانی متفکر، پژوهشگر، انسان دوست، خلاق و مهربان تلاش های فراوانی را در زمینه آموزش و فعالیت های فرهنگی و هنری در افغانستان انجام داده است. در این راستا به دستاوردهای چشمگیری نیز دست یافته است و اهداف والایی را در رأس برنامه های خود دارد. مؤسسات توحید با توسعه فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی، طرح‌هایی را به منظور رشد مهارت‌های تفکر و حل مسئله اجرا نموده‌است. آموزش رباتیک، مهارت‌ محاسبات ذهنی UCMAS، توسعه سوادخواندن، تدوین و اجرای برنامه مکمل آموزشی، برنامه جهانی پالی آپ، آموزش و برگزاری مسابقه جهانی ریاضیات کانگورو، اجرای برنامه های مکمل آموزشی، طراحی و اجرای دهها برنامه فرهنگی، هنری و ورزشی از مهمترین برنامه های مؤسسات توحید بوده‌است.
ما به عنوان خدمتگزاران عرصه معارف کشور،کوشیده ایم تا امید را در دل آینده سازان عزیز رشد دهیم و بگوییم که با مهرورزی متحد باشید، بیاموزید و وطن را با علم و دانش دوباره بسازیم.

صاحب امتیاز و مجری انحصاری برنامه آموزشی UCMAS مالیزیا در افغانستان

طرح توسعه و محاسبه ذهنی با استفاده از چرتکه یک برنامه منحصربه فرد برای رشد کودکان است که در سال 1993 توسط (دکتر دینو وینگ ) در کشور مالیزیا ابداع گردید.این برنامه با استفاده از یک سیستم نوآورانه محاسبه ای با بکارگیری چرتکه سبب توسعه نیمکره چپ ونیمکره راست مغز به طور همزمان می‌شود. شاگردان در سنین بین 5 تا 13 سال، با یادگیری انجام محاسبه ذهنی با سرعت و دقت، ظرفیت ذهن خود را توسعه می دهند که سبب بهبود مهارت هایی نظیر مدیریت زمان، تمرکز وتوانایی حل مساله در شاگردان می شود. این برنامه آموزشی در موفقیت شاگردان در همه رشته ها و زندگی روزمره نقش اساسی دارد.
این برنامه دارای 10 ترم برای شاگردان 8 تا 13 سال و 13 ترم برای شاگردان 5 تا7 سال میباشد، هر ترم به صورت میانگین 12 تا 16 جلسه 2 ساعته در هفته می باشد که حدود سه تا سه ماه ونیم به طول می انجامد و با استفاده از سه تکنیک (تند نویسی، شنیداری، فلش کارت) آموزش صورت می گیرد. برنامه آموزشی UCMAS نه تنها منجر به ایجاد اعتماد به نفس وتسلط در ریاضیات می شود، بلکه با ایجاد یک چهارچوب زیربنایی سبب توسعه مهارت های مورد نیاز یادگیری در مکتب و زندگی روزمره شاگردان می شود.
از سال 1993 (زمان ابداع UCMAS) ملیون ها کودک در سراسر جهان از برنامه های آموزشی این سیستم بهره مند شده اند.
مؤسسات تعلیمی خصوصی توحید صاحب امتیاز و مجری انحصاری برنامه آموزشی UCMAS در افغانستان می باشد. این برنامه آموزشی از سال تعلیمی 1395 برای صنف های دوره اول ابتدایی اجرا می گردد.

برنامه آموزش دوزبانه، طرحی برای تقویت زبان انگلیسی

برنامه آموزشی دوره‌ی ابتدایی شامل مضامین علوم اجتماعی، مهارت های زندگی و علوم ساینس در مؤسسات تعلیمی خصوصی توحید از سال تعلیمی 1395 با هدف تقویت زبان انگلیسی به دو زبان دری و انگلیسی برای دانش آموزان تدریس می گردد. آموزش زبان انگلیسی در دوره های کودکستان، آمادگی و ابتدایی با سیستم پیشرفته اجرا می گردد. در کنار تطبیق برنامه‌ی رسمی وزارت معارف، برنامه‌ی آموزش تکمیلی در دوره ابتدایی شامل مضامین انگلیسی، آموزش کامپیوتر، علوم ساینس، خلاقیت، قصه گویی،املاء و انشای دری، پژوهش، رباتیک، لگو وUCMAS در ساعات اضافی تدریس می گردد. اجرای طرح آموزش دوزبانه با استفاده از روش های نوین تدریس و با مدیریت دیپارتمنت زبان مؤسسات توحید، گامی ارزشمند برای تقویت زبان دوم شاگردان و آغازی هدفمند برای اجرای طرح در سایر دوره های تعلیمی است.

0
مرکز آموزشی
0
صنف آموزشی
0
آموزگار
0
دانش‌آموز